BANKETTSOFFA, svensk empire, Stockholmsarbete, 1800-talets början.

Mahogny och mahognyfaner. Ryggen med lösa kuddar. Stoppad sits och gavlar. Snidade tassfötter. Längd 234, bredd 73, höjd 86 cm

Klädsel saknas. Smärre fanerlagningar.

Utropspris
8 000 SEK