KARMSTOLAR, ett par, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.

Skuren dekor av antikviteter på ryggen, kopplade. Med arkaiserande dekor. Sitthöjd 49 cm. Höjd 95,5 cm.

Slitage, kompletterade, märken, repor.

Utropspris
4 000 SEK