CARL MALMSTEN, skåp, "Gustavus", Åfors, formgivet 1941.

Ek. Delvis fanerat. Två skåp med luckor samt t4vå lådor. Beslag i mässing. Bredd ca 88, höjd ca 174, djup ca 40 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Obetydliga fläckar.

Utropspris
4 000 SEK