BARSKÅP / SIDEBOARD, troligen Norge, 1950-tal.

Barskåp eller sideboard fanerat med teak. Upptill med nedfällbar mittdörr och två flankerande dörrar, delvis av glas, invändigt med förvaring och glashylla. undertill med två dörrar och fyra lådor. Beslag av mässing. Elektrifierat. Bredd 170, djup 42, höjd 116 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, fläckar. Ej funktiontestad el. Helhetsintrycket är gott.

Inköpt i Norge under sent 50-tal.

Utropspris
6 000 SEK