INGRID HERRLIN, skulptur, i form av korg med äpplen, keramik, signerad.
Glaserat stengods. I form av flätad korg med nio äpplen. Korgen i keramik, signerad I Herrlin. Ett äpple signerad. Längd 20,5, bredd 18,5, höjd 20 cm.
Smärre nagg på undersidan av korg. Annars i fint skick.