LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor. För åtta ljus, fyra ljuspunkter. Diameter 66, höjd 77 cm.

Slitage, smärre nagg, ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK