NIELS MØLLER, stolar 4 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Stolar av teak med snörade sitsar. Sitthöjd ca 45, höjd ca 78 cm vardera.
Smärre slitage. Repor. Märken. Instabila. Sitsarna med smärre lagningar.