NILS GUSTAF GRANATH, litografisk affisch, J. Olséns Litogr. Anst. Sthlm, 1930-tal.
"Campa i Ulfsvik vid Mörkfjärden 50 min. bilväg från Stockholm över Tumba 40 min. bilväg från Södertälje över Hall". 90 x 60 cm. Oramad.
Något gulnad. Fläckar och obetydliga skador i marginalen.