Swedish Grace, spegel, Carl Johanssons möbleringsaffär, Stockholm 1930-tal.
Rektangulär form, ram fanerad i lövträ samt svärtat trä, i hörnen försilvrade medaljonger, brickmärkt Carl Johanssons Möbleringsaffär, höjd 92 cm, bredd 43 cm.
Mindre skador och lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.