BAREND CORNELIS KOEKKOEK, hans krets, olja på pannå, otydligt signerad.
Pastoralt landskap med figurer. 34 x 44 cm.
Parketerad pannå. Ett antal lite större retuscher i dukens nedre parti, i vänster marginal och i övre högra hörnet. Krackelyr. Gulnad fernissa.