"Allegori". Vardera 80 x 80 cm, totalt mått 240 x 80 cm.
Smärre slitage.
Proveniens
Inköpt av nuvarande ägare direkt av konstnären i dennes ateljé i Tärna, Sala, under perioden 1973-76.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
15 000 SEK