SOFFA, gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Målad och bonserad soffa med skuren dekor. Svarvade ben. Fast stoppad sits, rygg och armlän. Längd 153, djup 66, sitthöjd ca 45, höjd 98 cm.

Slitage. Färgbortfall. Nedsutten stoppning. Skadad klädsel.

Utropspris
8 000 SEK