Design Övrigt
1193581
Gunnel Olin-Grönqvist
(Född 1928)
Gunnel olin-grÖnqvist, 5+1 delar, porslin, atelje arabia, finland.

GUNNEL OLIN-GRÖNQVIST, 5+1 delar, porslin, Atelje Arabia, Finland.

Signerade, bla 1976. 1 stort fat och 5 mindre med olika blå dekor, längd 33-60 cm.

Smärre slitage. Missfärgad.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK