JOHANNES ANDERSEN, soffbord, CFC, Silkeborg, Danmark, 1950/60-tal.
Soffbord fanerat med teak. Två utdragsskivor varav en med svart laminat. Brickmärkt Made in Denmark CFC Silkeborg. Stämplat No 281. Längd 159, bredd 60, höjd 50 cm.
Fanerskador. Smärre fläckar. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.