ATELIER BORGILA, fickplunta samt skål, silver, Stockholm, bl a 1943
Plunta med skruvkork i kedja. Bär inskription "Nemo saltat sobrius" samt initialer och datum. Höjd 14 cm.
Skål med vågbård. Diameter 13 cm. Total vikt ca 424 gram.
Slitage. Repor. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.