GUNNAR MYRSTRAND, matgrupp bord + 8 stolar, Källemo, 1960-tal
Av ek. Sex stolar med genombrutna ryggbrickor och tygklädda sitsar. Bordets längd 140, bredd 85, höjd 72 cm. Iläggsskivans bredd ca 60 cm. Stolarnas sitthöjd ca 44 cm.
Slitage. Fläckar. Torkad stoppning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.