Ek, upptill skrivklaff med inredning, nedtill fyra lådor med konturerad front, längd 121, bredd 56, höjd 108 cm Nyckel finns.
Bruksslitage. Torrsprickor. Slitage. Skador. Kompletterad. De två nedre lådorna går ej att öppna med medföljande nyckel Märken. Fläckar.