Design Övrigt
1196155
POUL HENNINGSEN, taklampa "PH-Kotte / PH Artichoke 48", för Louis Poulsen, formgiven 1958, Danmark.
Poul henningsen, taklampa "ph-kotte / ph artichoke 48", för louis poulsen, formgiven 1958, danmark.

Armaturhus i stål med lameller av borstad koppar. Överskärm i vitlackerad metall. Etikettmärkt.
Diameter ca 48 cm. Höjd ca 55 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Smärre repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
36 000
3 378
3 731
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
10
9 nov 9:35
36 000 SEK
8
9 nov 9:33
35 000 SEK
10
9 nov 9:33
35 000 SEK
8
9 nov 9:28
32 000 SEK
10
9 nov 9:28
31 000 SEK