Skålens diameter 13,5 cm, höjd 9 cm. Fatets diameter 15,5 cm. Skedens längd 19 cm. Sammanlagd vikt 461,5 g.
Skålen med smärre slitage och repor.Skeden med lagning, åldersrelaterat slitage och smärre bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10