DANIEL EKELÖF, bägare, silver, Örebro 1723-1750.

Bägare av silver. Livet med gravyr, ägarmärkning G. L. Höjd 9,5 cm. Vikt ca 117 gram.

Lagningar. Slitage. Anlupen. Smärre bucklor. Gravyr.

Utropspris
2 000 SEK