KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, AB J.O.Carlsson, Vetlanda, 1960-tal.
Soffbord av teak. Märkt. Längd 160, bredd 60, höjd 58 cm.
Smärre slitage. Fläckar. Märken.