ULLA PROCOPÉ, TESERVIS, 23 delar, "Valencia", Arabia 1970-tal.
13 st tekoppar ø 10 cm, 17 tefat ø 15 cm, 8 djupa tallrikar ø 23 cm, 1 kakfat ø 34 cm, 1 skål ø 22 cm.
Bruksslitage. Nagg. Krackelyr. Spricka.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10