LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPA, modell 3054, Stockmann Orno, 1950-tal.
Mässingsskaft med kupa i målad metall. Bär tillverkarens stämpel. Kupans längd 20 cm.
Slitage. Skruvar saknas. El-delarna medföljer separat.