Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Bägare & Skålar
1197500
TUMLARE, 3 st, silver, av Per W Hanngren, Falun 1805 och otydlig mästarstämpel, Stockholm 1794 och en otydliga stämplar
Tumlare, 3 st, silver, av per w hanngren, falun 1805 och otydlig mästarstämpel, stockholm 1794 och en otydliga stämplar.

daterad i gravyren 1751. Diameter 5-6 cm, total vikt 44 gram.

Små bucklor, en lagad bristning.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V100
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK