JOSEF FRANK, stolar 1 par modellnr 1165 för firma Svenskt Tenn 1900-talets senare del
Stomme av mahogny, sits av flätad rotting, sitthöjd ca 43 cm
Obetydligt ytslitage.
Utrikesdepartementet, Stockholm