Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. Dekor av lejonmaskaroner. För (6+1) ljus, 9 ljuspunkter. Diameter ca 72, höjd ca 95 cm.
Slitage och smärre skador, ljuspipor och manschetter borrade. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.