Stommar av mässing. Läderklädda skärmar. Golvlampans höjd 135 cm, skärmens diameter 61 cm. Bordslampan höjd 66, diameter 54 cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage. Repor/fläckar. Anlupen. En plastskiva ej fastsatt(saknar skruvar).
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10