BERTIL FRIDHAGEN, bokhyllor med skåp, ett par, "Variett", Bodafors, 1959.
Bokhyllor fanerade med teak. Detaljer av ek. Skåp med skjutdörrar. Brännmärkta Bodafors Design B. Fridhagen Made in Sweden 1959. Bredd 80, djup 40, höjd 62 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.