Rödfärgat läder. Djuphäftad rygg samt front. Tre lösa sittplymåer. Dekor av pärlspik. Längd 200 cm. Sitthöjd 42 cm. Bredd 90 cm. Höjd 85 cm.
Slitage. Fläckar och nagg på främst sido- och bakpartier. En knapp saknas/ en knapp saknar framsida.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10