KARL ERIK EKSELIUS, karmstolar, ett par, JOC, Vetlanda. 1900-talets andra hälft.
Etikettmärkta. Metallstommar , skinnklädsel. Sitthöjd ca 45, höjd 83 cm.
Slitage, smärre skador. Repor, märken, nötningar.