Glaskupa med mässingsdetaljer. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 59 cm. Total höjd ca 35 cm.
Åldersrelaterat slitage. Litet nagg. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10