VAS gräddkanna, sockerskål, skål samt ströare ett par, silver, 1900-tal.
Vas Gustaf Jansson CGH 1956, ströare Danmark, gräddkanna och sockerskål Birmingham, skål sterling silver med importstämplar. Höjd 5-22 cm. Total vikt 735 gram.
Smärre slitage. Bucklor på gräddkanna och vas vid fot.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.