PIEDESTAL, troligen England, 1900-talets första hälft.

Piedestal av mahogny med skuren dekor. Tassfötter. Längd 48, bredd 48, diameter topp 28,5, höjd 112 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar, torrsprickor, något skev topp.

Utropspris
3 000 SEK