1199957
Rörstrand
Fat och terrin, porslin, rörstrand jubileum. numrerade 81/1800 .

FAT och TERRIN, porslin, Rörstrand Jubileum. Numrerade 81/1800 .

Jubileumsterrin och jubileumsfat, Rörstrand 250 år, efter original från 1758. Längd 36 cm. Fat längd 46 cm. Blå dekor mot ljusblå botten, kopior efter Rehnska mönstret. I originalaskar.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30 - Visas på begäran
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

13 timmar 27 minuter
1 000
95
105
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
3 dec 12:10
1 000 SEK