Bestående av:
11 + 1 vinglas
12 champagneglas
12 seltserglas
12 starkvinsglas
12 snapsglas
Bruksskick. Kan variera något i höjd.
2 vinglas med obetydande nagg.
1 chapagneglas med flera fotnagg.
3 champagneglas med obetydande fotnagg.
1 starkvinsglas med nagg.
1 starkvinsglas med fotnagg.
1 starkvinsglas med obetydande nagg.
1 snapsglas med nagg.
1 snapsglas med fotnagg.