CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors, 1900-talets tredje kvartal.
Etikettmärkta. Totalhöjd inklusive skärmar 56 cm.
Något sneda skärmar, smärre slitage, ej funktionstestade.