Målad och bronserad skänk med två dörrar, bakomliggande hyllor, två lådor. Bredd 107, djup 40, höjd 86 cm.
Slitage, smärre skador och lagningar, torrsprickor, färgbortfall, fläckar. Delvis äldre delar. Nyckel saknas.