1201067
Royal Copenhagen
Royal copenhagen, gallerskål med fat, "sachsisk blomst", porslin.

ROYAL COPENHAGEN, gallerskål med fat, "Sachsisk blomst", porslin.

Modelnummer 1576 resp 1577. Skålens höjd 9, diameter 24. Fatets diameter 25,5 cm.

Slitage. Nagg på blommorna kring hänklarna.

Slutpris
1 800
171
190
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
8 dec 18:47
1 800 SEK
8 dec 18:04
1 500 SEK
6 dec 16:27
1 000 SEK
6 dec 15:42
800 SEK
2 dec 19:54
600 SEK