Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

POUL CADOVIUS, hyllsystem, Royal System, Cado, Danmark, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerat med palisander. Hyllor av bland annat glas och trä. Gavlarnas höjd ca 230 cm. Hylla längd 80, djup 22, höjd 56 cm, resp. längd 80, djup 38, höjd 42 cm

Ej fullständigt genomgången, kan saknas skruvar. Slitage. Märken. Blekt.

Utropspris
6 000 SEK
Om Cites