Belysning Taklampor
1201581
Poul Henningsen
(1894-1967)
Poul henningsen, taklampor, ett par, "ph 4/3", för louis poulsen, 1900-talets andra hälft.

POUL HENNINGSEN, taklampor, ett par, "PH 4/3", för Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Lackerad metall. Diameter ca 40 cm.

Bruksslitage. Smärre repor och fläckar. Ej funktionstestad.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H1

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 800
361
401
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 dec 18:55
3 800 SEK
4 dec 18:54
3 600 SEK
4 dec 18:54
3 400 SEK
4 dec 18:54
3 200 SEK
4 dec 18:54
3 200 SEK