Design Övrigt
1202073
BIRGER KAIPIAINEN, FAT, "Fiori", keramik, "Birger Kaipiainen, Arabia art made in Finland 1983", numrerad 1495/2000.
Birger kaipiainen, fat, "fiori", keramik, "birger kaipiainen, arabia art made in finland 1983", numrerad 1495/2000.

Keramikpärlor i relief, iriserande och flerfärgad glasyr. Längd 25 cm.

Obetydligt ytslitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V3
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 18 timmar
200
2 107
222
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 220 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
5 dec 18:17
200 EUR
3 dec 12:20
190 EUR
3 dec 10:09
180 EUR