PIEDESTALER, ett par, 1900-talets första hälft.

Piedestaler av målat trä med beslag av mässing. Diameter top ca 20, längd ca 43, höjd 104 cm vardera.

Renoverade med senare målning. Slitage, smärre skador och lagningar. Något skeva. Instabila.

Utropspris
2 500 SEK