NILS FOUGSTEDT, skål samt burk med lock, tenn, Fabriksaktiebolaget Kronsilver, Stockholm 1934-35.
Runda med randdekor, skålen med hänklar. Höjd 9,5 cm.
Smärre slitage och bucklor, invändig beläggning i ask.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10