ILMARI LAPPALAINEN, , fåtölj, "Emilia 2470", Asko, 1960-tal.
Teak stomme, fast stoppad klädsel. Bredd 67 cm, sitthöjd ca 35 cm, totalhöjd 101 cm.
Ställvis slitage och märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10