Barskåp fanerat med mahogny. På ovansidan delvis frostad glasskiva. Räfflade ben av mörkbetsad bok. Inredning med lampa, delvis frostat spegelglas och hyllplan. Plars för glas på dörrarnas insidor. Utdragsskiva och låda. Brickmärkt "Förenades FM Möbler". Bredd 85, djup 44, höjd 111 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Ej funktionstestad belysning. Avkortade ben.