Svängd bardisk. Laminat samt skuret trä med mönster i form av vinbladsrankor och kameler. Tre skåp. Två lådor. Front klädd i skinn. Höjd 111 cm. Längd 170 cm. Djup 50 cm. Två barstolar med skinnklädsel, skuret mönster i form av kameler. Sitthöjd 73 cm.
Skador. Fanerskador. Böjd list. Renoverad. Tejplagning. Sprickor.