MARIANNE BRANDT, BORDSLAMPA, modell nr 1115, Kandem, Tyskland 1900-talets första hälft.

Stål och glas. Höjd ca 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Smärre färgbortfall.

Utropspris
400 EUR