BERGERER 2 st, en Louis XVI, den andra Directoire, Frankrike 1700-talets slut.

Bok. Stoppad rygg. Stoppad sits. Louis XVI bergerens sitthöjd 10, höjd 96 cm. Directoire bergerens sitthöjd 37, höjd 37 cm.

Omarbetade, kompletterade. Maskstungna, skador, lagningar.

Utropspris
10 000 SEK