Arne Vodder, stolar, 6 st, modell 430, Danmark, 1950/60-tal.
Stomme i palisander. Sits i svart läder. Kopplade ben. Sitthöjd 46 cm. Höjd 81 cm.
Slitage. Märken/repor. Några instabila. Lädret med skador. En sits lös. Förstärkningar.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10