JOSEF FRANK, bokhylla, modell 2255, Firma Svenskt Tenn.
Underskåp med skiva och detaljer i valnöt, draghandtag i mässing. Bredd 100 cm, djup 51, höjd 75 cm. Överdel med hyllplan lackerad i vitt och grönt. Bredd 100, djup 25, höjd 150 cm. Nyckel finns.
Slitage. Mindre ytskador. Dörrknopp skadad.